John Wick - árnyékstílus

A filmkarakterek esetében kevésbé a szem, inkább az öltözék a lélek tükre. A ruházat ugyanis tökéletesen képes arra, hogy a néző felé akár tudat alatt is közölje azokat az üzeneteket, melyek a szereplő lélekrajzának felépítését segítik... John Wick stílusa sötét, és ez nem véletlen. Mielőtt azonban nyomdokaiba lépnénk és fekete ingekért nyúlnánk, nem árthat tisztázni néhány apróságot erről a megjelenésről... 

Szerző és cikkei


Szerző: Brainel MEHANDI | A szerző további cikkei


Ingyenes bevezető

A John Wick c. akció-fantasy második részéről sokan úgy tartják, hogy említésre méltó történet hiányában a rendezőnek a stílust kellett a maximumra felpörgetni. Mindjárt vetünk egy pillantást arra, hogy ez mennyiben sikerült, legalábbis a címszereplő öltözékét illetően, de előtte egy kis háttérinfó:

A John Wick első epizódjával rendezővé avanzsált kaszkadőr, Chad Stahelski, kellemesen lepett meg minket, amikor maró gúnnyal és csodás képekkel átszőtt mozija az akciófilmek hőskorát idézte, és szerethető nosztalgiával emelte az egyébként pszichotikus jegyeket mutató főhősét, Jonathan Wicket (Keanu Reeves) első számú kedvenccé. Reevesnek jól állt – és ez most sem változott – a kevésszavú rémkirály szerepe, a bérgyilkosé, aki a legkisebb sérelmét is hullákkal kirakott ösvényen torolja meg. A második részben Wick úgy dönt, most már tényleg itt az ideje visszavonulni – a múlt szellemei azonban nem engedik megpihenni. Egyetlen utolsó, a szabadságot ígérő meló erejéig Rómába utazik, aminek eredményeképpen azonban végül ő lesz a világ összes bérgyilkosának első számú célpontja. Nem kell azonban félteni Wicket, nem az a fajta figura, akit ilyesmi bármitől is visszatartana. (Molnár Kata Orsolya - Filmtekercs)


Ezt a kutyát John Wick az éppen (betegségeben)elhunyt feleségétől kapta, hogy továbbra is legyen kiről gondoskodnia.
A rosszfiúk viszont bántják a blökit. Nem kellett volna...

A Wick féle "kemény fickókat" megjelenítő karakterek öltözéke sokféle lehet, a legkevésbé sem törvényszerű, hogy öltönyt viseljenek. Számtalan példát említhetünk, köztük olyan klasszikusokat is, mint a Jean Reno által alakított Leon a profi, akinek öltözékét leginkább egy túlméretezett nagykabát és egy kötött sapka jellemezte, Robert De Niro, aki a Taxisofőr-t punk frizurával és vászon kabáttal hozta, nem beszélve Bruce Willisről, aki John McClane alakját egy übermacsó atlétatrikóban közvetítette. Örök ellenpólusként pedig ott van James Bond. Az ő státusza összeegyeztethetetlen a trehány megjelenéssel. Hogy miért? Mert ő minden értelemben az elithez tartozik. Ha tehát egy costume designernek az a célja, hogy az abszolút felső körökhöz pozicionálja az alanyt, akkor rendszerint az öltönyhöz kell folyamodni. És itt kezd bonyolulttá válni a dolog.

A cikk továbbolvasásához Insider státusz szükséges! Amennyiben rendelkezik ezzel a jogosultsággal, kérjük, kattintson a BEJELENTKEZÉS gombra. Ha még nem rendelkezik Insider sztátusszal, javasoljuk, vegye fontolóra, hogy csatlakozik közösségünkhöz! 


Karakter / LUKÁCS György

HARVEY SPECTER - AZ ÖRDÖG MÁSIK ÜGYVÉDJE

Ha az ördögnek szüksége lenne még egy ügyvédre, biztosan Harvey Spectert...
Karakter / LUKÁCS György

A RÉMKIRÁLY VISSZATÉR

John Wick története ott folytatódik, ahol abbahagytuk: az árnyak között. Ahogy...
Karakter / LUKÁCS György

GUY RITCHIE SPIONJAI

Azt hihetnénk, hogy a James Bond franchise már örökre monopolizálta a jól...
Karakter / Brainel MEHANDI

GUY RITCHIE ÚRIEMBEREI

Angolszász környezetben a bűnözők többsége jellemzően mindig gentlemannek...