Stílustan

AZ ÖLTÖZKÖDÉS TUDOMÁNYA, HITELES FORRÁSBÓL, NEM KÖZÉPISKOLÁS FOKON - MERT A STÍLUS TANULHATÓ


Stílustan / Brainel MEHANDI

Tudunk róla, látjuk fotókon, filmsztárokon, néha talán még a való életben is összefutunk vele - a fehér kabátos szmokinggal. A megnevezés kissé megtévesztő, hiszen nem az egész szmoking fehér, pusztán a kabát. Sőt, még ennél is “hazugabb” a fehér szmoking megnevezés, tudniillik, számtalan “fehér” árnyalatban létezhet, de valójában sosem igazán fehér. Ha valóban fehér lenne, az hiba lenne! És ha már a színe ennyire megbonyolítja a dolgokat, vajon mit kell tudnunk arról, hogy mikor és hogyan kell viselni?

Stílustan / LUKÁCS György

A zakók és blézerek stílusjegyeire általában komoly hangsúlyt fektetünk, szemben a nadrágokéval, melyek elemzése többnyire kimerül a szín és az anyagminőség megvitatásában. Talán mondanom sem kell, a nadrágok formai világa is jóval összetettebb ennél a két dimenziónál. Valójában nem kevesebb, mint négy további szempontra kell odafigyelnünk, ha igazán körültekintőek szeretnénk lenni, ami jóval több, mint amire a legtöbben gondot fordítanak.

Stílustan / Brainel MEHANDI

Az öltöny “feltalálói” (az angol szabóságok) anno azzal az igénnyel alkották meg ezt a ruhadarabot, hogy viselőjét a lehető legelőnyösebb módon jelenítse meg, tehát egy öltönynek alapvető feladata az emberi test esztétikus ábrázolása. Ennek érdekében, ha szükséges, szabászmesteri módszereket alkalmazva akár még a alkati gyengeségeket is volt és van lehetőség vizuálisan korrigálni. Ez alkalommal tehát azt fogjuk megvizsgálni, hogy mi a megfelelő zakóhossz, valamint, hogy minek függvényében és mennyi a relatív “mozgástartomány” ezen hossz vonatkozásában.

Stílustan / LUKÁCS György

Karácsonyra díszbe öltözik az egész ország, az utcák és épületek kicsinosítva fénylenek körös-körül, s otthonaink is gazdag dekorációt kapnak az ünnep jegyében. Na de mi a helyzet önmagunkkal? Vajon magunkat is méltó módon prezentáljuk ezen jeles alkalomkor, vagy megragadunk a sablonos giccs szetteknél? A döntés csakis rajtunk áll, de reményeim szerint a mai cikk talán segít majd némileg a választásban.


Stílustan / LUKÁCS György

A FEKETE "RENDELLENES" VISELÉSE

Mostanában többször is szembekerültem olyan poszttal, amelyben klasszikusan...
Stílustan / LUKÁCS György

KLASSZIKUS MINTÁK: A SKÓTKOCKA

Talán nem túlzok azzal a kijelentéssel, hogy a klasszikus minták közül az egyik...
Stílustan / Brainel MEHANDI

Esik! Stílus vagy praktikum?

 Miért ne lehetne mindkettő? A klasszikus stílusnak volt ideje összehangolnia...
Stílustan / Brainel MEHANDI

CALIFORNIA TUX

Az utóbbi években a nagybetűs öltözködés világában egyre inkább előtérbe kerül...